Wyniki 2018

4 miesiące, 107 954 kilometrów, 21 674 przejazdów!

Uczestnicy konkursu „Rowerem do pracy” w sumie prawie trzykrotnie okrążyli kulę ziemską i ponad 20 tys. razy wybrali siodełko zamiast fotela samochodowego czy autobusu. Od wiosny pracownicy z tczewskich firm rywalizowali dojeżdżając do miejsca pracy i z powrotem. Wyzwanie wystartowało w tym roku wcześniej, niż w poprzednich edycjach. Tczewianie i Tczewianki mogli współzawodniczyć od 7 maja do 2 września. Dokładnie 43 firmy z Tczewa zgłosiły udział w akcji a 384 pracowników założyło profil konkursowy. Rekordzista, reprezentant firmy Huber + Suhner, przebył 3298 kilometrów! Natomiast pracownik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nabił aż 200 przejazdów! Wśród firm najdłuższy dystans wykręcił Flex (18857 km). Również do Flexa należy pierwsze miejsce za największą ilość odnotowanych przejazdów (3101). Kolejne w rankingu są: Press Glass (2529), Gemalto (2279), Huber + Suhner (1992), Vetrex (1072). Ubiegłoroczna edycja konkursu również cieszyła się dużym zainteresowaniem. W 2017 roku 190 osób z 21 tczewskich firm nakręciło na rowerze aż 32350,37 kilometrów! Zarejestrowano wówczas 8218 przejazdów. Liczymy, że w kolejnych odsłonach konkursu jeszcze więcej osób przyłączy się do zabawy, a tym samym wpłynie pozytywnie na równowagę transportu w mieście i środowisko oraz własne zdrowie. Pełne zestawienie z 2018 r. dostępne jest pod adresem: http://roweremdopracy.tczew.pl/rankingi/

Statystki konkursu ”Rowerem do pracy” pokazują, że Tczew to bardzo rowerowe miasto! Co oprócz ogromnych liczb wyróżniło tę edycję? Uczestnicy konkursu, po raz pierwszy, do rejestracji przejazdów używali aplikacji Strava. Dzięki tej zmianie mogli codziennie wybierać inną trasę a przez to motywować siebie i innych użytkowników do zwiększania wykręconego dystansu. Nie było ograniczeń co do długości drogi do pracy lub domu.

Konkurs miał na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa walczyli o pakiety śniadaniowe, gadżety, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków. Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 22 września podczas Pikniku Mobilności Aktywnej. 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, z tej okazji w Tczewie organizowany jest coroczny Wielki Przejazd Rowerowy (start godz. 9:30 – Kanonka), zakończony piknikiem i wieloma atrakcjami.

Wyniki badania ewaluacyjnego mogą Państwo znaleźć pod tym linkiem.

Konkurs „Rowerem do Pracy” był realizowany w ramach projektu pt.: „Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.”.

Skip to content