Bądź jak Superbohater. Świeć przykładem.

Brak oświetlenia to główny grzech rowerzystów. Nie tylko w Tczewie, ale w i całej Polsce. Co roku zwracamy uwagę rowerzystom na obowiązek jazdy z oświetleniem, rozdając kilkaset lampek rowerowych osobom poruszającym się na rowerze. W tym roku uruchamiany dodatkowo mini kampanię o nazwie “Bądź jak Superbohater. Bądź widoczny.”

Czemu jak Superbohater? Jest to nawiązanie do postaci Batmana jaki wystąpił w naszym filmie promującym kampanię. Batman był postacią ratującą rowerzystę wręczając mu oświetlenie rowerowe. Link do filmu https://www.facebook.com/mdrtczew/videos/783570972201632

Według naszych obserwacji, bez oświetlenia na tczewskich ulicach poruszają się głównie mężczyźni w wieku do 30 lat, stąd luźna forma kampanii.

Po co w ogóle światła?

Światła są po to, by widzieć i być widzianym. Kolory świateł mają konkretne znaczenie. Biały z przodu informuje nas, że obiekt będzie przeważnie stał lub poruszał się w naszą stronę. Czerwony z tyłu ostrzega, że widzimy tył innego pojazdu i że taki obiekt będzie stał lub się oddalał.

Obowiązek posiadania oświetlenia na rowerze jest uregulowany w przepisach i za jego brak można otrzymać mandat.

W ramach kampanii powstał film promocyjny, jaki będzie wyświetlany w mediach społecznościowych. Ponadto opracowaliśmy ulotki i plakaty skierowane do rowerzystów. Materiały trafią do tczewskich szkół, firm oraz instytucji.

Oprócz tego, jak co roku, będziemy wypatrywać rowerzystów na tczewskich ulicach i wręczać im oświetlenie rowerowe.

Kampania jest skierowana do osób poruszających się na rowerach. Tematem kampanii jest edukacja w zakresie oświetlenia rowerowego, jako obowiązkowego elementu podnoszącego bezpieczeństwo na drodze.

Materiały graficzne z kampanii

Kampania jest realizowana w ramach projektu pt.: „Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.”.

Skip to content