RdP Edycja 2020

Ruszyła IV edycja konkursu „Rowerem do Pracy”. Wyniki zeszłorocznej edycji konkursu po raz kolejny przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Zakończyliśmy konkurs z liczbą 500 uczestników i uczestniczek z 54 firm. To dzięki Państwa pracownikom udało się pokonać prawie 350 tys. km poprzez 55 tys. przejazdów (w tym 38 590 do/z pracy). To tak jakbyśmy 9 razy okrążyli Ziemię. Dzięki konkursowi zaoszczędziliśmy 87 300 kg CO2! Obserwując duże zaangażowanie uczestników, wierzymy, że w edycji 2020 będzie podobnie, a nawet lepiej!

Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o pakiety śniadaniowe, gadżety, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować firmę, a następnie pracowników (każdy robi to indywidualnie) na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl oraz zacząć korzystać z aplikacji STRAVA.

Rejestracja firm oraz pracowników rusza 16 marca na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl Start konkursu jest zaplanowany na 30 marca, a koniec na 04 października br.

Pierwszy krokiem do udziału w konkursie jest rejestracja firmy na stronie konkursu. Koordynator, wyznaczony przez pracodawcę, generuje indywidualny kod, który pozwoli na identyfikację pracownika z jego zakładem pracy. Osoby zainteresowane dojeżdżaniem w ramach Rowerem do Pracy ściągają aplikację STRAVA a następnie łączą konto z konkursem i przechodzą do uzupełnienia danych.

W IV edycji konkursu będziemy tak jak w zeszłym roku przeliczać wykonane przejazdy i przejechane kilometry na punkty, a uczestnicy za zdobyte punkty będą mogli kupować nagrody np. bilety do kina, zniżki do restauracji, karnet do siłownię itp., w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl. W zeszłej edycji uczestnicy i uczestniczki dokonali ponad 800 zakupów w sklepie konkursowym.

Zasady przyznawania punktów będą następujące:

 1. Za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi miejsca pracy (np. obszar na mapie o promieniu 300 m) – 50 punktów;
 2. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt.

Premię punktową za przejazd do i z pracy użytkownik może otrzymać max. 2 razy dziennie w 5 dowolnych dniach w tygodniu. Za każdy inny przejazd czyli nie dotyczący dojazdu i powrotu z pracy punkty będą przyznawane w następujący sposób:

 1. Za każdy przejazd – 5 punktów;
 2. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt.

Tak jak rok temu tak i w tej edycji konkursu dopuszczamy również przejazdy rekreacyjne jakie uczestnicy będą wykonywać przed i po pracy oraz w weekendy. Zależy nam na mieście rowerowym bez korków więc premiowanie jazdy na rowerze po pracy również jest istotne.

Oprócz tego, dla najbardziej aktywnych firm przewidziano wyróżnienia w kategoriach:

 • najwięcej punktów zdobytych przez uczestników konkursu z firmy w kategorii: jednoosobowa działalność gospodarcza
 • najwięcej punktów dobytych przez uczestników konkursu z firmy w kategorii: mikro firma (2-10 osób)
 • najwięcej punktów dobytych przez uczestników konkursu z firmy w kategorii: mała firma (11-50 osób)
 • najwięcej punktów dobytych przez uczestników konkursu z firmy w kategorii: średnia firma (51-250 osób)
 • najwięcej punktów dobytych przez uczestników konkursu z firmy w kategorii: duża firma (251-1000 osób)
 • najwięcej punktów dobytych przez uczestników konkursu z firmy w kategorii: największa firma (>1000 osób)
 • największy odsetek pracowników biorących udział w konkursie (którzy odbyli minimum 50 podróży do/z pracy na rowerze),
 • Największa inwestycja w rozwój ruchu rowerowego w firmie dokonana od dnia zakończenia konkursu „Rowerem do Pracy” w 2019 roku do dnia zakończenia konkursu „Rowerem do Pracy” w 2020 roku

Zwycięskie firmy otrzymają puchar/dyplom, zaś pracownicy tej firmy otrzymują upominki.

Regulamin konkursu pn. „Rowerem do pracy” jest dostępny na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl

Konkurs „Rowerem do Pracy” jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta. Liczymy na Państwa aktywny udział we wprowadzaniu tej zmiany.

Konkurs jest realizowany w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, w ramach Osi Priorytetowej 9 Mobilność, Działania 9.1. Transport miejski, Poddziałania 9.1.1. Transport miejski – mechanizm ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

Skip to content