RdP Edycja 2018

Rejestracja firm oraz pracowników rusza 9 kwietnia. Start rowerowej rywalizacji to 7 maja.

Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o pakiety śniadaniowe, gadżety, lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować firmę, a następnie pracowników (każdy robi to indywidualnie) na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl oraz zacząć korzystać z aplikacji STRAVA.

Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się dużym zainteresowaniem. W 2017 roku 190 osób z 21 tczewskich firm nakręciło na rowerze aż 32350,37 kilometrów! Zarejestrowano wówczas 8218 przejazdów.

W tym roku konkurs startuje szybciej. To nie jedyna zmiana. Tym razem do rejestracji przejazdów rowerzyści będą używać aplikacji STRAVA. Modyfikacje są związane z odpowiedziami zawartymi w pokonkursowych ankietach. Jak wskazali uczestnicy, aplikacja powinna zdecydowanie ułatwić ewidencję przejazdów. Ponadto daje możliwość zaplanowania własnej trasy (nawet codziennie innej) oraz szerokie spektrum urozmaiceń (np. zapisywanie czasu czy prędkości). Osoby, które zapomną włączyć aplikację lub z innych powodów nie rozpoczną zapisu, będą mogły ręcznie uaktualnić swoje wyniki. Dla uczestników konkursu przygotowano szczegółową instrukcję dot. używania aplikacji, która jest dostępna na stronie konkursu. Kolejnym ulepszeniem jest szansa na dołączenie do konkursu w każdym momencie, nie tak jak w zeszłym roku, przed oficjalnym startem.

Pierwszy krokiem do udziału w konkursie jest rejestracja firmy na stronie konkursu. Koordynator, wyznaczony przez pracodawcę, generuje indywidualny kod, który pozwoli na identyfikację pracownika z jego zakładem pracy. Osoby zainteresowane dojeżdżaniem w ramach Rowerem do Pracy ściągają aplikację STRAVA a następnie łączą konto z konkursem i przechodzą do uzupełnienia danych. Wszystko trzeba zrobić to na stronie internetowej konkursu, gdzie podano wszelkie wskazówki.

Motywacji do wybraniu roweru jako środka transportu jest wiele. Na pracowników, którzy zarejestrują przynajmniej 6 przejazdów w tygodniu czekają pakiety śniadaniowe. Oprócz tego, dla najbardziej aktywnych przewidziano nagrody za najwięcej nakręconych kilometrów oraz za największa ilość przejazdów. Wyróżnienia można otrzymać indywidualnie a także jako firma. Rankingi będą widoczne w witrynie konkursu.

Koniec konkursu zaplanowano na 2 września. Rozdanie nagród oraz podsumowanie nastąpi podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września).

PATRONAT MEDIALNY

Konkurs „Rowerem do Pracy” jest realizowany w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content