RdP Edycja 2019

Ruszyła III edycja konkursu „Rowerem do Pracy”. Od dziś można zapisywać swoje firmy i pracowników do konkursu na www.roweremdopracy.tczew.pl. Start rowerowej rywalizacji jest zaplanowany na 8 kwietnia. Koniec konkursu Rowerem do Pracy zaplanowano na 29 września. Rozdanie nagród oraz podsumowanie nastąpi w październiku br.

W zeszłorocznej edycji wzięły udział 43 firmy z Tczewa, a z nich 384 pracowników. Uczestnicy przejechali 107 954 kilometrów, wykonując 21 674 przejazdów! Liczymy, że w edycji 2019 będzie podobnie, a nawet lepiej!

Celem konkursu jest zachęcenie pracowników firm z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa do regularnych podróży do i z pracy rowerem. Konkurs promuje aktywny sposób dotarcia do pracy. Celem konkursu jest również promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej wśród pracowników firm. W ramach konkursu przewidujemy liczne nagrody dla pracowników (rowerowe śniadania, nagrody pieniężne, nagrody rzeczowe), a dla firm dyplomy i statuetki. Jak to zrobić? Wystarczy zarejestrować firmę, a następnie pracowników (każdy robi to indywidualnie) na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl oraz zacząć korzystać z aplikacji STRAVA.

W tym roku nie obędzie się bez kolejnych nowości. Zaprojektowaliśmy nowe logo konkursu i odświeżyliśmy całą stronę internetową. Tym razem będzie prościej obejrzeć swoje osiągnięcia w konkursie. Na stronie www konkursu uczestnik będzie miał dostęp do swojego profilu gdzie będzie mógł sprawdzić swoją pozycję w rankingu, przejechane kilometry oraz ilość przejazdów. Nowością dodatkowo będą odznaki jakie będzie można zdobyć. Uczestnik będzie miał możliwość zdobycia wirtualnych odznak, odzwierciedlających jego aktywność w konkursie. Odznaki będą widoczne dla użytkownika w jego profilu uczestnika. Tematyka odznak będzie związana z ilością przejechanych kilometrów, dokonanych podróży, aktywności uczestnika w dojazdach do pracy, podróżach weekendowych itp.

Motywacji do wybraniu roweru jako środka transportu jest wiele. Na pracowników, którzy zarejestrują przynajmniej 6 przejazdów w tygodniu czekają pakiety śniadaniowe.

Od III edycji konkursu będziemy przeliczać wykonane przejazdy i przejechane kilometry na punkty, a uczestnicy za zdobyte punkty będą mogli kupować nagrody np. bilety do kina, zniżki do restauracji, karnet do siłownię itp., w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl

Konkurs jest realizowany w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, w ramach Osi Priorytetowej 9 Mobilność, Działania 9.1. Transport miejski, Poddziałania 9.1.1. Transport miejski – mechanizm ZIT, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content