KONKURS  „ROWEREM DO PRACY” – EDYCJA 2022

Ruszyła VI edycja konkursu „Rowerem do Pracy”. Konkurs ma na celu promocję roweru jako codziennego środka transportu. Pracownicy zatrudnieni w firmach z siedzibą i/lub oddziałami na terenie Tczewa mają szansę zawalczyć o lepszą kondycję, świeższe powietrze i miasto bez korków.

Czemu warto zapisać firmę do konkursu i promować jazdę rowerem do pracy?

Korzyści prozdrowotne i społeczne

Jazda rowerem poprawia kondycję fizyczną, sylwetkę oraz stan zdrowia. Pracownicy dojeżdżający rowerem do pracy mniej chorują, są szczęśliwsi i odstresowani.

Niższe koszty i oszczędność czasu

Wybierając rower omijasz korki, nie masz problemów z parkowaniem, oszczędzasz czas i pieniądze.

Pozytywny wpływ na PR i CSR

Firma może pochwalić się wkładem w ochronę klimatu oraz cieszyć się wizerunkiem nowoczesnego i dbającego o personel pracodawcy.

Jak zapisać się do konkursu? Wystarczy zarejestrować firmę, a następnie pracowników (każdy robi to indywidualnie) na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl oraz zacząć korzystać z aplikacji STRAVA.

Od 14 marca na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl można dokonywać rejestracji firm oraz pracowników. Jeżeli ktoś nie zdążył to nie szkodzi. Dołączyć do konkursu można przez cały czas jego trwania tj. od 21 marca, a koniec na 30 października br.

Pierwszy krokiem do udziału w konkursie jest rejestracja firmy na stronie konkursu. Koordynator, wyznaczony przez pracodawcę, generuje indywidualny kod, który pozwoli na identyfikację pracownika z jego zakładem pracy. Osoby zainteresowane dojeżdżaniem w ramach Rowerem do Pracy ściągają aplikację STRAVA a następnie łączą konto z konkursem i przechodzą do uzupełnienia danych.

W VI edycji konkursu tak jak w zeszłych latach przeliczamy wykonane przejazdy i przejechane kilometry na punkty, a uczestnicy za zdobyte punkty będą mogli kupować nagrody w specjalnym sklepie znajdującym się w profilu użytkownika na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskiwania sponsorów na nagrody. Chcesz z nami zmieniać miasto? Zapraszamy wszystkie chętne firmy do współpracy.

Zasady przyznawania punktów będą następujące:

 1. Za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi miejsca pracy (np. obszar na mapie o promieniu 300 m) – 50 punktów;
 2. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt.

Premię punktową za przejazd do i z pracy użytkownik może otrzymać max. 2 razy dziennie w 5 dowolnych dniach w tygodniu. Za każdy inny przejazd czyli nie dotyczący dojazdu i powrotu z pracy punkty będą przyznawane w następujący sposób:

 1. Za każdy przejazd – 5 punktów;
 2. Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt.

Ponadto każdy z uczestników konkursu, który odbędzie min. sześć przejazdów rowerowych do/z pracy w danym tygodniu, nabywa prawo do „tygodniowej premii za aktywność” w wysokości 200 punktów.

Tak jak rok temu tak i w tej edycji konkursu dopuszczamy również przejazdy rekreacyjne jakie uczestnicy będą wykonywać przed i po pracy oraz w weekendy. Zależy nam na mieście rowerowym bez korków więc premiowanie jazdy na rowerze po pracy również jest istotne.

Regulamin konkursu pn. „Rowerem do pracy” jest dostępny na stronie www.roweremdopracy.tczew.pl

Zeszłoroczna edycja konkursu zakończyła się z liczbą 494 uczestników i uczestniczek z 63 firm. To dzięki osobom uczestniczącym w konkursie udało się pokonać prawie 380 tys. km poprzez 60 759 przejazdów (w tym 47 099 do/z pracy). Dzięki konkursowi zaoszczędziliśmy 90 000 kg CO2! Obserwując duże zaangażowanie uczestników, wierzymy, że w edycji 2022 będzie podobnie, a nawet lepiej!

Konkurs „Rowerem do Pracy” jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych mieszkańców naszego miasta. Liczymy na Państwa aktywny udział we wprowadzaniu tej zmiany.

SPONSORZY konkursu Rowerem do Pracy 2022

 1. Bondariew Salon Rowerowy oraz Trek

  Salon Rowerowy Bondariew mieści się w Tczewie przy ul. 30 Stycznia 40. Salon jest największym w Polsce sklepem sprzedającym rowery firmy Trek. W salonie można zakupić akcesoria Bontrager Endura Vredestein Basil Giro Oakley Wahoo Garmin. Salon jest również autoryzowanym serwisem Shimano, Bosch, Sram, Yamaha. Więcej na stronie: https://bondariew.pl/
  Nagroda od sponsora: Rower o wartości 5 500,00 zł
 2. Eaton

  Więcej na stronie: https://www.eaton.com
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 1 000,00 zł
 3. Tapflo

  Więcej na stronie: http://www.tapflo.com/site/en/pages/diaphragm-pumps
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 1 000,00 zł
 4. Kino Helios w Tczewie

  Uwielbiacie filmy? My również! Zapraszamy to tczewskiego kina Helios. Więcej na stronie: https://www.helios.pl/33,Tczew/StronaGlowna/
  Nagroda od sponsora: 20 voucherów w formie biletu do kina
 5. Gardner

  Więcej na stronie: https://gardner-aerospace.com/
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 500,00 zł
 6. Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie

  Więcej na stronie: http://zuostczew.pl/
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 500,00 zł
 7. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o.

  “Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. z siedzibą w Tczewie zarządza wieloma obiektami sportowo – rekreacyjnymi w mieście Tczewie. Spółka powstała na bazie jednostki budżetowej, której statutową powinnością jest świadczenie usług z zakresu sportu, rekreacji i turystyki, jak również innych usług z tym związanych w tym organizacja imprez sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Tczewa.” Więcej na stronie: https://tcsir.pl/
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów w formie uniwersalnych wejściówek do TCSiR na siłownię / fitness / basen / saunę
 8. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie

  “Misją Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Tczewie jest zapewnienie mieszkańcom Tczewa warunków uzyskania ciągłych i bezpiecznych dostaw wody o bardzo dobrych parametrach jakościowych oraz odbioru i oczyszczania ścieków zgodnie z wymogami ochrony środowiska przy jednoczesnym racjonalnym korzystaniu z zasobów naturalnych poprzez stosowanie nowoczesnych technologii.” Więcej na stronie: http://www.zwik.tczew.pl/
  Nagroda od sponsora: Darowizna pieniężna o wartości 500,00 zł
 9. Kawiarnia CAFE mała czarna

  CAFE mała czarna znajduje się na ul. Żeglarskiej 4 w Tczewie na Bulwarze nad Wisłą. Jak o sobie piszą? “tu znajdziesz chwilę dla siebie… klimat, który Ciebie odpręży… muzę, która przyniesie ukojenie… a aromatyczna kawa pobudzi zmysły…
  mała czarna to kawiarnia z duszą, gdzie w przytulnym wnętrzu możesz spotkać się z przyjaciółmi, zacząć dzień filiżanką aromatycznej kawy lub zakończyć go relaksującą herbatą.
  mała czarna to miejsce stworzone z pasji i marzeń, w którym czas toczy się innym rytmem.”

  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 30 zł do wykorzystania w kawiarni.
 10. Restauracja Micha od ręki

  Jest to nowa restauracja na mapie Tczewa. O restauracji: “Tutaj “Micha od ręki”, przytulne bistro położone w Tczewie przy ul. Gdańskiej 55a. Serwujemy pyszne, pożywne zupy, gulasze i pieczonego ziemniaka. Wpadnij do nas i wypróbuj” Więcej na stronie: https://www.michaodreki.pl/
  Nagroda od sponsora: 5 voucherów o wartości 40 zł do wykorzystania w restauracji.
 11. YOU. Restauracja/Pizzeria

  O restauracji: “Usytuowani w centrum tczewskiej starówki oferujemy bardzo bogaty wachlarz usług gastronomicznych. W naszym menu każdy znajdzie coś dla siebie. W każdą potrawę wkładamy mnóstwo pasji oraz zaangażowania. Nasza oferta zawiera między innymi dania wegetariańskie, zestawy dla dzieci, zupy, makarony, pizze, desery, samorobne drinki, rzemieślnicze piwa oraz sprowadzane prosto z włoch oryginalne wina.  We wszystkich naszych działaniach kierujemy się filozofią najwyższej jakości potraw oraz miłej i luźnej atmosfery.” Więcej na stronie: https://www.restauracjayou.pl Lokalizacja w sercu Starego Miasta w Tczewie: Plac Generała Józefa Hallera 20
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 30 zł do wykorzystania w restauracji.
 12. Restauracja Gruzińska GEMO

  Jest to nowa restauracja na mapie Tczewa. Znajdziecie ich przy ul. Jagiellońskiej 55E.
  O restauracji: “Tworząc to miejsce chcemy odzwierciedlić klimat Gruzji. Pyszne jedzenie, dobre wino a w tle gruzińska muzyka.” Zapraszamy wszystkich serdecznie byście mogli skosztować prawdziwej gruzińskiej kuchni. O oryginalny smak potraw dbają kucharki z Gruzji!
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 50 zł do wykorzystania w restauracji.
 13. Restauracja Link Bistro

  O restauracji: “Swobodnie. Z klimatem. Smacznie i zdrowo. Stawiamy na luz w atmosferze i perfekcję w daniach. Tak właśnie jest w Link Bistro. Restauracja Link Bistro jest miejscem kameralnych spotkań, znanym ze smacznej kuchni.” Więcej na stronie http://linkbistro.pl/
  Nagroda od sponsora: 10 voucherów o wartości 50 zł do wykorzystania w restauracji.
 14. Bar Mleczny KOCIEWIAK

  O restauracji: “Baru z kociewskimi tradycjami i niedrogimi potrawami. Domowo i smacznie.” Bar znajduje się w sercu tczewskiej starówki.
  Nagroda od sponsora: 20 voucherów o wartości 50 zł do wykorzystania w restauracji.
 15. Restauracja Panorama

  Jest to nowa restauracja na mapie Tczewa. O restauracji: “Nasza restauracja znajduje się w wyjątkowym miejscu. Jest położona w centrum Tczewa, nad samą rzeką Wisłą. Z okien roztacza się piękny widok na rzekę. W oddali widać zabytkowe mosty Tczewskie. Panorama to wyjątkowe miejsce spotkań.”
  Nagroda od sponsora: 2 vouchery o wartości 50 zł i 4 vouchery o wartości 30 zł do wykorzystania w restauracji.
 16. Tczewscy Kurierzy Rowerowi

  Partner konkursu, dzięki któremu pozyskujemy sponsorów i współpracujemy z nimi finansowo.
  Czym się zajmują na co dzień? “Tworzymy przedsiębiorstwo społeczne świadczące usługi kurierskie dobrze zaprojektowane. Sprawdzamy dostępne usługi i rozwiązania, aby w lokalnym, dobrze nam znanym środowisku zapewnić najszybsze przesyłki miejskie niezależnie od warunków atmosferycznych i komunikacyjnych. Pytamy, aby poznać potrzeby naszych klientów, by zrozumieć zachowania konsumenckie wynikające ze społeczno-gospodarczych trendów, by tworzyć rozwiązania dla klientów indywidualnych, instytucjonalnych, biznesowych.”
  Więcej na stronie: https://kurierzy.tczew.pl/
Skip to content