Bezpieczne Parkowanie Roweru

Czy dzwonek na rowerze jest obowiązkowy? Czy zapięcie rowerowe typu linka jest bezpieczne? O tym i nie tylko, można dowiedzieć się z naszych najnowszych broszur informacyjnych w ramach akcji „Bezpieczne Parkowanie Roweru”.

– Niestety, rowerzyści masowo używają tradycyjnych linek rowerowych jako zapięć do swoich jednośladów, a one nie gwarantują dużego bezpieczeństwa. Taką linkę można przeciąć w kilkanaście sekund – informuje Mirosław Pobłocki Prezydent Miasta Tczewa.

Widzimy też problem nieoświetlonych rowerzystów. Te podstawowe problemy skłoniły nas do opracowania wspólnie z Policją i Strażą Miejską w Tczewie ulotki, która informuje zarówno o obowiązkowych elementach wyposażenia roweru, ale i również o tym, jak bezpiecznie przypinać swój rower.

Gdzie można dostać taką ulotkę? 150 ulotek zawiesiliśmy bezpośrednio na rowerach mieszkańców. Część ulotek przekazano do rozdania przez Policję i Straż Miejską w Tczewie. Ulotki będą także rozdawane mieszkańcom na wrześniowym przejeździe rowerowym 16 września w trakcie XI Miejskiego Przejazdu Rowerowego . Ulotki można pobrać tutaj oraz otrzymać w formie papierowej w Urzędzie Miejskim w Tczewie w Biurze Obsługi Klienta.

Skip to content