Przedsiębiorco! Postaw stojak

Miasto Tczew od wielu lat prowadzi działania w kierunku miasta przyjaznego rowerzystom, dbając o ich komfort i bezpieczeństwo. Dbamy tym samym również o montaż przyjaznych dla rowerzystów stojaków rowerowych czyli takich gdzie rower można przyczepić za ramę, a nie za koło.

Niestety większość sklepów czy też lokali usługowych, nie posiada stojaków rowerowych, albo posiada takie, które nie pozwalają przypiąć jednośladu w bezpieczny sposób, czyli za ramę. Stojaki typu „wyrwikółka” mogą przyczynić się do kradzieży rowerów – wystarczy odmontować koło i odejść z rowerem. Dodatkowo w przypadku silniejszego wiatru takie stojaki mogą uszkodzić rower, jego koło lub tylną przerzutkę.

Zwracamy się do Państwa z prośbą instalowanie solidnych stojaków rowerowych. Dobry stojak powinien dawać możliwość oparcia roweru oraz przypięcia do niego ramy oraz jednego koła pojedynczym zapięciem typu u-lock (kłódka szeklowa), niezależnie od typu roweru. Warto również, aby ten sam stojak pozwalał na przymocowanie drugim zapięciem drugiego koła roweru. Stojak powinien też być w sposób stabilny i trwały przymocowany do podłoża.

Takie warunki bardzo dobrze spełnia stojak w kształcie odwróconej litery „U”. Daje on możliwość oparcia i przypięcia co najmniej dwóch rowerów dowolnego typu, o różnej wielkości ramy, szerokości opon oraz kształtu kierownicy. Typowe wymiary stojaka to długość ok. 1 m, wysokość 60-80 cm, średnica rury 5-9 cm. Zalecana odległość między stojakami to 1,0 -1,5 m.

Pojedynczy stojak umożliwiający przypięcie dwóch – trzech rowerów to wydatek od 100 do 500 zł, w zależności od materiałów i wykończenia.

Warto pamiętać, że zamontowanie solidnych stojaków rowerowych to bardzo tani i prosty sposób na zbudowanie lojalności niemałej i szybko rosnącej grupy klientów-rowerzystów.

Wierzymy, że prowadząc działalność handlową czy też usługową, potrzeby klientów (w tym rowerzystów) są dla Państwa sprawą najwyższej wagi. Mamy nadzieję, że włączą się Państwo do powyższej akcji.

Skip to content