Ogólnopolska Gra Rowerowa

Zapraszamy do udziału w naszym nowym konkursie pn. “Ogólnopolska Gra Rowerowa”, który rozpocznie się 01.09.2018 r. w Tczewie pod hasłem „Kolej na rower w Tczewie”. Gra jest organizowana w partnerstwie przez Gdańsk, Gdynię, Sopot oraz Tczew.

Celem zabawy jest zmotywowanie mieszkańców do regularnego wybierania roweru jako środka transportu poza sezonem letnim. Gra ma charakter konkursu, polegającego na codziennych dojazdach rowerem do pracy/szkoły i z powrotem. Podstawową zasadą rywalizacji będzie zdobycie jak największej liczby punktów, które trafią na konto użytkownika, dzięki przejazdom rowerowym w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku. Każde przemieszczanie się na dwóch kółkach będzie odpowiednio punktowane, zasady są proste:

  • 1 pkt za każdy przejechany kilometr + 5 pkt za każdy przejazd powyżej 1 km LUB
  • 1 pkt za każdy przejechany kilometr + 50 pkt za każdy przejazd do pracy, czy szkoły
  • x2 – w październiku będą liczone podwójnie
  • 20 minut – to minimalny czas przerwy między przejazdami
  • ∞ – nie ma ograniczeń! Możesz zdobyć tyle punktów, ile wykręcisz
  • Zdobyte punkty będą wymienne na nagrody!

Punkty przyznawane będą tylko za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się w oznaczonym na mapie okręgu zbliżonym do obszaru administracyjnego miasta.

Rywalizacja będzie wielowymiarowa, gdyż uczestnicy będą mogli ze sobą rywalizować w kilku rankingach jednocześnie (indywidualnych, międzymiastowych, grup nieformalnych, firmowych itp).

Systematyczność w przejazdach będzie najbardziej nagradzana!

Udział w grze wymaga zainstalowania na swoim smartfonie aplikacji „Activy” wykorzystującej dane GPS. Jeśli zainteresowane konkursem osoby wcześniej korzystały z innych aplikacji, takich jak Strava czy Endomondo, instalacja „Activy”, nadal jest konieczna, ale sposób korzystania z niej można zdecydowanie ułatwić. W wypadku Stravy wystarczy połączyć konto Strava z kontem „Activy” (z poziomu aplikacji) a dane o przejazdach będą automatycznie wysyłane do „Activy”. Jeśli chodzi o Endomondo , najpierw trzeba zsynchronizować Endomondo ze Stravą (za pomocą strony https://tapiriik.com/) a dopiero wówczas połączyć Stravę z Activy. Tak więc, jest bardziej złożony proces.

Po zainstalowaniu aplikacji „Activy” możemy tworzyć drużyny, grupy, zespoły na stronie www.grarowerowa.pl. Przy kreowaniu zespołów uczestnicy mają dowolność. Mogą być to grupy nieformalne, reprezentacje firm czy szkół. Można dołączyć do max. 1 zespołu z każdej z wymienionych kategorii. Po wejściu na stronę koordynator drużyny z Tczewa klika „Zgłoś w Tczewie” i wypełnia formularz zgłoszeniowy a następnie drogą mailową otrzymuje instrukcje dot. rankingu i konkursu.  Osoby chcące rywalizować indywidualnie, nie muszą dodatkowo rejestrować się na stronie internetowej. Wyniki uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji oraz na powyższej stronie www. Oprócz zabawy, dowiemy się między innymi, jak bardzo jesteśmy ekologiczni – o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

Uwaga! Jeżeli przy zakładaniu konta w aplikacji „Activy” nie ma twojej drużyny, nie martw się. Jak już ona powstanie zawsze możesz do niej dołączyć w późniejszym czasie.

Zapisy startują już 20.08.2018 r. Więcej na temat konkursu i tego, jak można dołączyć, znajduje się na stronie www.grarowerowa.pl

Motywacji do wybraniu roweru jako środka transportu jest wiele. Najwytrwalsi zostaną nagrodzeni akcesoriami rowerowymi, voucherami oraz upominkami z logiem miasta.

Koniec konkursu zaplanowano na 31 październik br. Rozdanie nagród oraz podsumowanie nastąpi w listopadzie br.

Konkurs „Ogólnopolska Gra Rowerowa” jest realizowany w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content