RM Edycja 2017

W Tczewie już po raz drugi rusza kampania “Rowerowy Maj”. Akcja ma zachęcić najmłodszych do jak najczęstszego korzystania z dwóch kółek (i nie tylko) – jako zdrowego środka transportu. A kiedy na rower przesiądą się najmłodsi, być może przykład ze swoich latorośli wezmą też rodzice.

Warunkiem udziału w Kampanii było zarejestrowanie szkoły poprzez formularz zgłoszeniowy oraz wyznaczenie szkolnego koordynatora do dnia 24 lutego br.

W tegorocznej II edycji tczewskiej odsłony Rowerowego Maja, weźmie udział aż 8 placówek (w 2016 roku były 4), w tym 3 niepubliczne, czyli ponad 3682 potencjalnych uczestników (w 2016 roku było 1751), tj. dzieci (3328) i pracowników (354) szkół.

Oto szkoły, które zgłosiły się do rowerowego maja:
– Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2
– Szkoła Podstawowa nr 7
– Szkoła Podstawowa nr 8
– Szkoła Podstawowa nr 11
– Szkoła Podstawowa nr 12
– Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. ojca Pio
– Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montesorii
– Fontanna Marzeń – Prywatna Szkoła Podstawowa w Tczewie

Kampania organizowana jest przez Gminę Miejską Tczew w partnerstwie z Miastem Gdańsk, pomysłodawcą całej kampanii.

Głównym celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach:
a) szkolnym,
b) klasowym,
c) indywidualnym.

O wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej placówce szkolnej lub klasie.

Kampania będzie realizowana w dniach od 4 do 31 maja 2017 r.

Regulamin kampanii Rowerowy Maj 2017 do poprania pod tym linkiem.

SPONSORZY KAMPANII

Nagrody dla tczewskich uczniów i uczennic szkół podstawowych ufundowali:

1. Akwarium Gdyńskie​ ;
Nagrodą są bilety do Akwarium Gdyńskiego, czyli jedynego w Polsce ogrodu zoologicznego, który zamieszkały jest wyłącznie przez zwierzęta wodne i wodno-lądowe.
W ponad 150 tysiącach litrów wody spotkać tu można organizmy ze wszystkich zakątków świata – od ośmiornicy pochodzącej z zimnych wód oceanu, po anakondy z gorącej dżungli Amazońskiej. Więcej informacji na www.akwarium.gdynia.pl

2. Europejskie Centrum Solidarności I European Solidarity Centre ;
Nagroda: Razem można więcej! Klasę, której uczniowie solidarnie wykręcą najwięcej kilometrów, zapraszamy na warsztaty edukacyjne do Europejskiego Centrum Solidarności. Gwarantujemy fascynującą podróż w czasie i spotkanie z historią ludzi, którzy w Sierpniu ’80 roku pokazali, że wspólnie można zdziałać dużo więcej niż w pojedynkę.

3. Fun Climb Gdańsk​ ;
Nagroda: FUN CLIMB to sport, zabawa i niezapomniane przeżycia.
Jest to nowoczesna ściana wspinaczkowa, gdzie każdy może aktywne spędzić czas. Znajdziecie tu 17 różnych przeszkód, z których każda stanowi inne wyzwanie. Wspinanie ułatwia sytem autoaskuracji – Trublue. FUN CLIMB to miejsce, gdzie każdy może wspiąć się na wyżyny własnych możliwości i pokonać grawitację! Lubimy aktywnie spędzać czas i doceniamy sportowe inicjatywy dlatego miło będzie nam gościć uczniów jednej z klas biorących udział w akcji Rowerowy Maj organizowanej w Tczewie.

4. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie​ ;
Nagroda: Uczniowie i uczennice z najbardziej rowerowej klasy będą mogli uczestniczyć w koncercie Majki Jeżowskiej z gościnnym udziałem Chóru Dziecięcego Passionatka. Więcej o wokalistce i wydarzeniu pod tym linkiem

5. Fabryka Sztuk​ ;
Nagroda: Piknik w Fabryce Sztuk – to trzygodzinne spotkanie, w programie którego znajdą się: warsztaty rzemiosła ludowego, konkursy z nagrodami, zabawy integracyjne i jak na piknik przystało… chwila relaksu.

6. Helios Polska​ ;
Nagroda: Voucher grupowy do kina dla jednej klasy (ilość osób w klasie bez znaczenia) na dowolny seans 2D wybrany z repertuaru. Do realizacji w tczewskim kinie Helios w ciągu 3 miesięcy.

7. JUMPCITY – Park Trampolin ;
Nagroda: Jedną z głównych nagród w konkursie ,,Rowerowy Maj’’ są wyjątkowe zajęcia WF dla całej zwycięskiej klasy, organizowane w Parku Trampolin JUMPCITY. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy sprawią, że ta lekcja na długo pozostanie w Waszej pamięci!

8. Loopy’s World Gdańsk​ ;
Nagroda: Loopy’s World zaprasza klasę na 2,5 godzinne szaleństwo w największym w Polsce Rodzinnym Centrum Rozrywki. A podczas wizyty zaplanowana zabawa “do utraty sił” na zjeżdżalniach, trampolinach, w labiryntach, tajnych przejściach, mostkach, na armatkach ze sprężonym powietrzem, mini ściance wspinaczkowej, kolorowych boiskach, torze saneczkowym, na budowisku z wielkoformatowymi klockami… czyli zabawa w sam raz dla aktywnych rowerzystów. Zapraszamy!

9. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji
Nagroda: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji wspierając kampanię “Rowerowy Maj” pragnie ufundować dla najlepszej klasy nagrodę w formie zaproszenia ulgowego na czterokrotne skorzystanie z basenu krytego lub odkrytego z możliwością wykorzystania zaproszenia do końca sierpnia 2017 r.

Zapraszamy na strony www naszych sponsorów:

 

PATRONAT MEDIALNY

Skip to content