RM Edycja 2019

W Tczewie już po raz czwarty rusza kampania “Rowerowy Maj”. Akcja ma zachęcić najmłodszych do jak najczęstszego korzystania z dwóch kółek (i nie tylko) – jako zdrowego środka transportu. Kampania „Rowerowy Maj” jest dla nas jednym z narzędzi do zmiany zachowań transportowych dzieci i ich rodziców. Kampania uczy dobrych i zdrowych nawyków, które wierzymy że utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Warunkiem udziału w Kampanii było zarejestrowanie szkoły poprzez formularz zgłoszeniowy oraz wyznaczenie szkolnego koordynatora do dnia 15 marca br.

W tegorocznej IV edycji tczewskiej odsłony Rowerowego Maja, weźmie udział aż 10 placówek (w 2018 roku było 10, w 2017 roku było 8, a w 2016 roku 4), w tym 3 niepubliczne, czyli prawie 5300 potencjalnych uczestników i uczestniczek.

Oto szkoły, które zgłosiły się do rowerowego maja:
– Szkoła Podstawowa nr 1
– Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2
– Szkoła Podstawowa nr 4
– Szkoła Podstawowa nr 7
– Szkoła Podstawowa nr 10
– Szkoła Podstawowa nr 11
– Szkoła Podstawowa nr 12
– Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montesorii
– Fontanna Marzeń – Prywatna Szkoła Podstawowa w Tczewie
– Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. ojca Pio

Kampania organizowana jest przez Gminę Miejską Tczew w partnerstwie z Miastem Gdańsk, pomysłodawcą całej kampanii. Tegorocznym współorganizatorem jest Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Głównym celem kampanii jest promowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzacja komunikacji rowerowej.

Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach:
a) szkolnym,
b) klasowym,
c) indywidualnym.

O wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej placówce szkolnej lub klasie. Liczy się każdy przejazd do szkoły wykonany aktywnie na kółkach: rowerem, hulajnogą, rolkami czy też deskorolką.

Formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla aktywnych uczestników, nagrodę dla najlepszej klasy w szkole i najlepszej szkoły w mieście.

Kampania będzie realizowana w dniach od 6 do 31 maja 2019 r.

SPONSORZY KAMPANII

Nagrody dla tczewskich uczniów i uczennic szkół podstawowych ufundowali:

1. Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie

Nagroda: Vouchery na godzinną zabawę na:

* kręgielni przystosowanej do potrzeb  dzieci i osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. W kręgielni dostępne są dwa tory, na których jednocześnie może przebywać  20 osób.

* basenie rehabilitacyjnym z systemem światło i dźwięk, w którym jednocześnie może przebywać 12 osób.

2. Hevelianum


Nagroda: Voucher upoważniający grupę szkolną do odwiedzenia jednej ze stałych wystaw interaktywnych lub do skorzystania z kreatywnych zajęć prowadzonych w ramach dostępnej oferty edukacyjnej.

– Wystawa DOOKOŁA ŚWIATA
Wystawa jest doskonałą propozycją dla osób ciekawych świata, niezależnie od ich wieku.
– Wystawa ŁAMIGŁÓWKA
Aż 20 interaktywnych stanowisk prezentuje wiele ciekawostek, można się dowiedzieć, m.in. ile to jest milion lub jak zmierzyć odległość na kilka różnych sposobów.
– wystawa Z ENERGIĄ!
Na tę wystawę składają się dwie pracownie – na parterze króluje fizyka, a na pierwszym piętrze swoje miejsce znalazła zupełnie nowa, innowacyjna pracownia REenergii.
– pracownia | ENERGII
W przestrzeni tej każde z interaktywnych stanowisk prezentuje określony rodzaj energii lub przemianę jednej formy energii w inną.
– pracownia | REenergia
Ultranowoczesne stanowiska przedstawiają nie tylko zagadnienia związane z energią odnawialną, ale także wszystko to, co dotyczy gospodarki odpadami.

3. Centrum U7 w Gdańsku i w Gdyni


Nagroda (2 szt.): Zaproszenie na godzinną zabawę dla całej klasy (ok 30-osobowej) w kręgielni U7 Gdańsk lub U7 Gdynia.

4. Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie


Nagroda: Tajemnica Tomka Sawyera – musical dla dzieci (3 czerwca 2019 godz. 9.00)

Kolorowy i rozśpiewany musical na motywach powieści Marka Twaina przeniesie widzów w świat przygody i dobrej zabawy, choć nie zabraknie i historii niemal kryminalnych. Tak się bowiem dzieje, że Tomek Sawyer i jego przyjaciel Huck Finn próbują rozwikłać pewną mroczną zagadkę. Przy okazji uczą się, co to znaczy przyjaźń i lojalność.

Muzykę, w stylu dawnego amerykańskiego folku tzw. hillbilly, skomponował toruński muzyk, harmonijkarz, znany bluesman – Sławomir Wierzcholski (Nocna Zmiana Bluesa). Libretto i teksty 11 piosenek są pióra Jerzego Masłowskiego. Giovanny Castellanos – Kolumbijczyk, od ponad 20 lat mieszkający w Polsce, podjął się reżyserii. Na scenie pojawia się nie tylko grupa znakomitych śpiewających aktorów, ale też sprawny zespół tancerzy.

5. Dino Park w Malborku


Nagroda: wejście do Dinoparku:
*park dinozaurów
*park smoków
*park linowy
*mini zoo
*plac zabaw
*muzeum skamieniałości
*animatroniczne pokazy dinozaurów na żywo

6. Fabryka Sztuk w Tczewie


Nagroda: Trzygodzinny PIKNIK w Fabryce Sztuk, obejmujący:
* warsztaty rękodzieła – każdy uczestnik stworzy dekorację na szkle, inspirowaną tym, co nas otacza, zaprojektuje też autorską przypinkę i sprawdzi doświadczalnie, czy zgodnie z przysłowiem „papier jest cierpliwy”;
* konkurs z nagrodami,
* zabawy integracyjne rozwijające kreatywność i umiejętność pracy zespołowej, których motywem przewodnim będzie sztuka.

7. Helios

– Nagroda: Voucher dla wygranej klasy, do wykorzystania w tczewskim kinie Helios. Do wykorzystania w przeciągu 3 miesięcy od wydania, od poniedziałku do czwartku.

8. Jump City

– Nagroda: Zajęcia WF z wykwalifikowanym trenerem dla zwycięskiej klasy, do wykorzystania w parku trampolin Jumpcity.

9. Park Linowy PORT BRZEŹNO


– Nagroda: Zajęcia plenerowe z instruktorem dla klasy na różnych trasach parku linowego PORT BRZEŹNO. Mamy do wyboru 3 trasy linowe  o różnym stopniu trudności. W parku linowym PORT BRZEŹNO można przeżyć niesamowitą przygodę na wysokości z dużą dawką adrenaliny.

10. Sala zabaw AMAZONIA Gdynia


Nagroda: Zaproszenie na dwugodzinną zabawę dla całej klasy (ok 30-osobowej) w Sali Zabaw Amazonia Gdynia.

11. Stacja Dobrego Czasu


– Nagroda: FLUO PARTY. To impreza, podczas której królować będą efekty świetlne, lampy UV, kolorowe farby fluorescencyjne i świecące w ciemności gadżety. Tu każdy uczestnik będzie mógł zabłysnąć w ciemności. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i odlotową, kolorową zabawę.

W pakiecie:
– mini pokaz Fluo Bubble Show z iluminacjami świetlnymi,
– malowanie twarzy i ciała farbami fluorescencyjnymi*,
– dyskoteka z efektami świetlnymi i świecącymi w ciemności gadżetami,
– zamykanie w ogromnej, magicznej i świecącej bańce,
– fluo-upominek dla każdego uczestnika.

12. Stadion Energa Gdańsk


– Nagroda: Zwiedzanie stadionu z przewodnikiem.

Zwiedzanie Stadionu Energa Gdańsk to jedyna okazja, żeby zobaczyć miejsca niedostępne na co dzień, a przy tym wyjątkowe dla każdego fana sportu. Na trasie wycieczki znajdują się m.in.: szatnie zawodników, sala konferencyjna, stadionowa kaplica ekumeniczna i strefa mixed zone, czyli miejsce, z którego sportowcy wychodzą na boisko.

Wyjątkowym punktem zwieńczającym zwiedzanie jest Muzeum Lechii Gdańsk, w którym można obejrzeć eksponaty związane nie tylko z futbolem, ale także innymi dyscyplinami, których zawodnicy występowali na przestrzeni lat w biało-zielonych barwach.

13. Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji


Nagroda: Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji wspierając kampanię “Rowerowy Maj” pragnie ufundować dla najlepszej klasy nagrodę w formie zaproszenia ulgowego na czterokrotne skorzystanie z basenu krytego lub odkrytego z możliwością wykorzystania zaproszenia do końca sierpnia 2019 r.

 Zapraszamy na strony www naszych sponsorów:

Kampania “Rowerowy Maj” 2019 jest realizowana w ramach projektu pt.: Budowa węzła integracyjnego Tczew wraz z trasami dojazdowymi, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Skip to content